بررسی عینک هوشمند گوگل

گوگل پس از ناکام ماندن در ارائه عینک های هوشمند در سال های پیش، درحال حاضر مدل جدیدی از این عینک وارد بازار رسمی جهان کرده است. این ابزار که 1550 یورو که با 1829 دلار برابری میکند، ارزش دارد، این عینک به صورتی طراحی شده که پاسخگوی نیاز های حرفه‌ ای نیز می باشد و از طرفی دیگر استفاده مدام از رایانه ها و نشستن ساعت ها پشت میز را معاف کرده است. یکی از اصلی ترین تغییری که در این عینک در قیاس با مدل‌ هایی که سال های گذشته ارائه شد، وجود دارد تعبیه شدن باتری ۷۸۰ میلی آمپری است که توانایی برطرف نمودن خواسته های کاربران در طول یک روز کاری را دارد. همچنین در مورد حافظه این عینک هوشمند هم باید گفت نسبت به عینک قبلی گوگل که 16 گیگابایت بوده افزایش یافته و در حال حاضر این عینک با حافظه 32 گیگابایتی نیز به فروش می رسد. لازم به ذکر است که در این عینک از پردازنده اتم شرکت Intel و وای فای با سرعت بالا و سنسور های جدید (به ویژه حسگر Gps مدرن) و هچنین از اسپیکر های قدرتمندتری به کاربرده شده است.

Google-Glass-headset-xlarge_trans_NvBQzQNjv4BqqVzuuqpFlyLIwiB6NTmJwfSVWeZ_vEN7c6bHu2jJnT8

بررسی مزایای عینک هوشمند

از این ابزار پوشیدنی می‌توان به آسانی در عملیاتی چون ضبط ویدئو و صوت، متصل شدن به اینترنت و گشت و گذار در دنیای وب، بررسی اطلاعات درج شده در مورد محیط اطراف و… استفاده نمود.

کاربرانی که از این عینک استفاده می کنند به ۲ گیگابایت فضای cloud برای نگه داشتن فایل ها و اطلاعات خود دسترسی دارند. در ضمن این عینک هوشمند شامل یک دوربین ۵ مگاپیکسلی با قابلیت فیلمبرداری با دقت ۷۲۰ پیکسل می باشد.