زبان های برنامه نویسی تحت وبی که باید در سال 2016 یاد بگیریم

زبان های برنامه نویسی و فریم ورک های تحت وب برای طراحی وب سایت های حرفه ای در حال تغییر هستند.

تلاش برای یادگیری هر گزینه جدید که وارد بازار می شود شاید منطقی نباشد اما در ادامه من گزینه هایی را به شما معرفی میکنم که پایدار بوده و یادگیری آنها ارزشمند می باشد . 

جاوا اسکریپت

اگر شما یک توسعه دهنده وب هستید جاوا اسکریپت زبانی است که باید یاد بگیرید. امروزه شما میتوانید جاوا اسکریپت را بر روی مرورگرها، سرورها، برنامه های موبایل و … مشاهده کنید.

ES6

یک استاندارد جدید است که در سال 2015 معرفی شد و به برنامه نویسان قدرت بیشتری می دهد و نوشتن کدها را برای آنها آسان تر می کند.

Angular Js

یک فریم ورک بر پایه جاوا اسکریپت است که توسط گوگل معرفی شده و پشتیبانی می شود و به سرعت پیشرفت کرده و راه خود را در ساخت برنامه های قدرتمند وب و وب سایت های حرفه ای پیدا کرده است.

در حال حاضر این فریم ورک یکی از مواردی است که شرکت هایی که با جاوا اسکریپت کار می کنند احتیاج دارند و به صورت وسیع از آن استفاده می کنند .

Less/Sass

برای پایان دادن به فایل های بزرگ 1000  خطی CSS که تغییر در آن بسیار سخت است راه آسانی وجود دارد برای حل این مشکل SASS /LESS ایجاد شده اند که کد نوشته شده توسط آنها به آسانی به  CSS  تبدیل میشود. که مدیریت آن بسیار آسان تر است .

WordPress

امروزه وردپرس دیگر از قالب وبلاگ نویسی خود بیرون آمده و به یک cms برای توسعه دهندگان تبدیل شده که دارای پلاگین های گسترده ایی هست.

PhP

PhP یک زبان سمت سرور که اسکریپت های آن بر روی سرور اجرا می شود . با استفاده از زبان PhP ، شما می توانید سایت ها و پرتال های بزرگ سازمانی را با قدرت طراحی و برنامه نویسی کنید.

jQuery

jQuery  یک کتابخانه از جاوا اسکریپت است که پیمایش اسناد اچ تی ام ال ، رسیدگی به رویدادها، متحرک سازی و تعاملاتAJAX  را به منظور توسعه سریع وب تسهیل می کند. jQuery  به گونه ای طراحی شده است تا روشی را که با آن جاوا اسکریپت را می نویسید تغییر دهد. جی کوئری جایگزینی برای جاوا اسکریپت نیست و با این که برخی میانبرهای نحوه نوشتاری را در اختیارتان می گذارد اما کدی که هنگام استفاده از جی کوئری خواهید نوشت هنوز هم جاوا اسکریپت می باشد.

Bootstrap

Bootstrap را حتما بررسی کنید بوت استرپ برای کدنویسی frontend به شما کمک میکند و دارای پلاگین های فراوانی می باشد که سرعت طراحی وب سایت را افزایش می دهد .

React

مسلط شدن به React یک جایگاه در توسعه وب به شما می دهد و در پروژه های شخصی شما کمک می کند . React مهارتی است که خواهان زیادی در صنعت توسعه وب دارد مخصوصا با انتشار Flux و ReactNative افزایش یافته است . این کتابخانه توسط فیسبوک معرفی شده است.